Cep Telefonu

Cep Telefonu İçin E-Öğrenme Tasarlama

Cep Telefonu İçin E-Öğrenme Tasarlama

Bir einstein çözüm ortağıysanız, cep telefonu ve tablet için e-öğrenme tasarlamanın ne kadar basit olduğunu biliyorsunuzdur. Einstein ekibi sadece etkileşimli içerikler üretmez, aynı zamanda üretilen içeriklerin farklı cihazlara uygunluğuna da önem verir. Çoklu araç tasarımı sizin için yeniyse bu yazıda ilk deneyiminize yönelik ideal ekran ve uyum için başlıca ipuçlarını bulacaksınız.

METİN

Genel olarak ekran ne kadar küçükse ekran içerisinde o kadar az metin kullanmalısınız. Cep telefonu için e-öğrenme (elearning) tasarlıyorsanız, öğrenenleriniz ekranlarını aşağıya kaydırmak istemeyeceklerdir, bundan ötürü metni kısa tutun. Benzer şekilde seçtiğiniz yazı tipi - font çok açık olmalıdır ve tüm ekranlarda rahatlıkla okunabilecek bir boy seçmelisiniz.

GÖRÜNTÜLER

Ayrıntılı diyagramlar ve imgeler, pek cep telefonu dostu değildirler ve daha büyük bir ekranda görebilecekleri ayrıntıları görmek için kullanıcıları yakınlaştırmaya yada uzaklaştırmaya zorlarlar. Cep telefonu için e-öğrenme tasarlıyorsanız görüntülerinizin açık ve net olduğundan emin olun ve renklerin cep telefonu veya tablette masa üzerinden daha farklı görüneceğini unutmayın.

VİDEOLAR

Tüm akıllı telefon kullanıcıları telefonlarında rahatsız edici bekleme aralıklarına ve beklemeye neden olan büyük videoların açılmasını beklemenin getirdiği sıkıntıyı bilirler. Özellikle de native bir uygulama yerine internet bağlantısı kullanan bir web uygulaması oluşturmak istiyorsanız, ideal bir kullanıcı deneyiminde uzun bekleme sürelerinden kaçınmak için videoları kısa, net ve hızlı tutmalısınız.

İNTERAKTİFLİK

Eğitiminizdeki bazı aktiviteler fare veya klavye ile çalışabilir, fakat dokunmatik ekranlar size yepyeni bir interaktiflik sağlayacaktır. Cep telefonu ve tablet için e-ogrenme tasarlarken swipe (parmağınızla kaydırma) gibi işlevsellikleri de mutlaka değerlendirin ve içeriğinizin her cihaz için en iyi deneyimi sağlayabilmesinin yolunu araştırın. Sadece cep telefonu ve benzeri mobil cihazlar için de e-öğrenme tasarlarken einstein’ın deneyimli ekibinden yararlanarak kendi çoklu-araç öğrenme içeriklerinizi oluşturabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın:

Benzer Yazılar: