İNSAN KAYNAKLARI

25. Peryön Kongre'de Oyunlaştırma Konuşuldu

Oyuna Geldik

2-3 Kasım’da Peryon İnsan Yönetimi Kongresi’ndeydik. Kongrede bu yıl da inanılmaz bir enerji vardı. Standımızda bir çok ziyaretçi ağırladık. Kendileriyle tanıştığımız için çok mutluyuz. Öncelikle herkese tekrar teşekkür ediyoruz!

Standımıza gösterilen yoğun ilgiden fazlasıyla memnunuz. Çok farklı sektörlerden, birbirinden değerli profesyonellerle sohbet etme fırsatı bulduk. [e]instein’ı ve çözümlerimizi anlattık. Yoğun ama bir o kadar da keyifli bir süreç geçirdik.

Peryön Stand

Oturumları da olabildiğince takip etmeye gayret ettik. Her biri alanında uzman konuşmacılar, bir çok konuya çok farklı pencerelerden bakmamızı sağladılar. Şimdiki ve gelecek trendler hakkında dünyadan örnekler anlattılar. Tabi ilgimizi en çok –kongrede de üstünde çok durulan- İK’nın dijitalleşmesi çekti. Bildiğiniz gibi biz de kurumların eğitim ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ve dijital çözümler üretiyoruz. Kongrede ziyaretçilerimizle ettiğimiz sohbetlerde de onların da artık Dijital İK’ya olan ilgilerinin arttığını açık bir şekilde gözlemledik. Artık e-learning kavramını anlatmamıza bile gerek kalmıyor. 😊

Her sene olduğu gibi bu yıl da kongreye özel, iPad ödüllü bir oyunlaştırma uygulaması yaptık. “Oyuna geldİK” isimli oyunumuz, katılımcıların iş yerinde önem verdikleri detayları tespit etmeye yönelik eğlenceli sorular içeriyordu.

Gerçekten kıyasıya bir rekabet vardı.

Oyuna GeldİK Einstein

Kongre sonunda büyük ödülü kazanan Büşra Baz oldu! Tekrar tebrik ediyoruz. Artık e-eğitimleri iPad’inden rahatlıkla alabilir.

Peryön ipad Ödülü

Oyunun içeriğini ve sonuçlarını kısa bir zaman sonra bloğumuzda detaylıca inceleyeceğiz. Burada bizim için en önemli sonuç, İK profesyonellerinin, %77 gibi ciddi bir oranla en severek aldıkları eğitim türünün oyunlaştırılmış eğitimler olduğunu görmemiz oldu. Çünkü biz de severek ve çok da emek harcayarak ürettiğimiz oyunlaştırılmış eğitimlerin, çağımızın en öğretici ve aynı zamanda en eğlenceli eğitim türü olduğuna canı gönülden inanıyoruz. Ayrıca bununla ilgili, Peryön kongre’de, katılımcılarla yaptığımız keyifli röportajı izlemenizi çok isteriz 😊

Bir sonraki kongrede görüşmek üzere!

Unutmadan, peki sizin çocukken en sevdiğiniz oyun neydi?

Yazıyı Paylaşın:

Benzer Yazılar: